reklama

Premiérova dôvera a dôvera v premiéra

Ak „človek“ nedôveruje najdôveryhodnejšej osobe v tomto štáte - prezidentke, asi nedôveruje ani mne. Ako mám takému „človeku“ dôverovať ja?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dôvera je obojstranný vzťah, ktorý sa nedá vynucovať práve tak, ako sa nedá vynucovať dobrovoľnosť pod nátlakom sankcií. Alebo dá, ale v takom prípade ide o nedobrovoľnú dobrovoľnosť, čiže násilie, resp. v prvom prípade ide o falošnú vynútenú dôveru, čiže nedôveru.

Ak „človek“ považuje jednu skupinu ľudí za užitočných idiotov (pravdepodobne medzi nimi takí aj sú) a potom žiada dôveru, tak ho možno považovať za neužitočného idiota (a pravdepodobne takým aj je). V každom prípade, ťažko takému „človeku“ dôverovať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako dôverovať „človeku“, ktorý na lekárov raz zabudne a inokedy za nimi plače. Ani jedno ani druhé im nepomôže. Lekári potrebujú elementárnu úctu a prirodzenú nefalšovanú dôveru.

Ak „človek“ urobil veľa chýb počas doterajšieho priebehu pandémie (od blúznenia o jarnom lockdowne cez neopodstatnené uzatvorenia rómskych osád až po nepredvídateľné zmeny vlastných rozhodnutí, vrátane počtov osôb na svadbách) a sám nebol disciplinovaným príkladom, ťažko mu dôverovať pri rozhodnutiach oveľa vážnejších a náročnejších.

Ako dôverovať „človeku“, ktorý principiálne nedôveruje iným a o dôvere uvažuje iba jednosmerne. Jednosmerne k sebe. A za nedôveru voči svojmu vystrelenému nápadu sa vyhráža trestom.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Viem si predstaviť, že za peniaze, ktoré budú vynaložené na tento celoštátny vojenský epidemiologický prieskum, by sa mohli opraviť napríklad vetracie a klimatizačné zariadenia v nemocniciach tak, aby sa pacienti bez vírusu nenakazili od iných s vírusom (napríklad vírusom COVID – 19) napriek tomu, že sú na inej izbe, inom oddelení, inom poschodí.

Vyzerá to tak, že v narýchlo rozbehnutom celoštátnom testovaní sa treba zmieriť s tým, že „človek“ si predsa len presadil jeden vlastný sen - celoštátny prieskum, o čom vždy sníval a sem tam blúznil. Ak výsledok tohto prieskumu a jeho dopad pomôže k odstúpeniu „človeka“, peniaze nebudú vyhodené zbytočne a naviac sa ušetrí čas. Čas sú peniaze a tých sa od volieb minulo dosť a dosť sa minulo aj času.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Záverom dve krátke poznámky:

  1. K dospelým ľuďom sa treba správať slušne a nenásilne. Nie všetci občania tohto štátu patria do fan klubu „človeka“ a zožerú všetky jeho nápady a úlety i keď niektoré z nich nemusia byť zlé (nijaký dobrý ma nenapadá, ale uvažujeme teoreticky). Dospelých svojprávnych ľudí netreba urážať a ponižovať, ako keby boli zotročenými poddajnými poslancami vládnej koalície.

  2. Od verejnosti je možné požadovať, prosiť a vymáhať spoluprácu a službu na realizácii akéhokoľvek nápadu (dobrého, alebo zlého) iba do výšky vlastnej kredibility a vieryhodnosti. Celoštátne testovanie so všetkými nutnými opatreniami, je veľmi náročné z množstva rôznych dôvodov. Mám vážne obavy, že kredibilita tohto „človeka“ je príliš malá a ani náhodou nesiaha na požadovanú výšku, ktorú si vyžadujú práve tie vážne a náročné nutné opatrenia pri testovaní. Nedostatok kredibility vznikol jeho vlastnou vinou a jeho vlastnými zásluhami. Preto sa „človek“ utieka k vyhrážkam, kúpenej dobrovoľnosti, postihom a vynútenej dôvere.

Miroslav Pollák

Miroslav Pollák

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  99
  •  | 
  • Páči sa:  401x

Som presvedčený, že žiadna generácia nie je dokonalá, neomylná a imúnna voči pokušeniu ku kolektívnym a definitívnym riešeniam svojich problémov na úkor menšín. Pred každou generáciou stojí jednoduchá a ťažká úloha zároveň: nepodľahnúť týmto pokušeniam! Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu