Kto je nebezpečnejší, SMER alebo ĽSNS?

Autor: Miroslav Pollák | 15.12.2019 o 15:44 | Karma článku: 10,01 | Prečítané:  8747x

Čo je ĽSNS, to vieme a vieme aj ako sa chová a čo môžeme od nej čakať. Myslím, že ĽSNS je dosť čitateľná a odkrytá. Vieme presne, čoho všetkého je schopný zahmlený, nejasný a protirečivý SMER? 

Pred niekoľkými rokmi, až niekoľkými volebnými obdobiami, predstavovala u našich južných susedov v Maďarsku najväčšiu nacionalistickú až profašistickú hrozbu strana Jobbik. V tom čase bol Fidesz na strane obhajoby demokracie a spolu s ďalšími politickými stranami tvoril hrádzu pred tým najhorším možným, keď by Jobbik zmohutnel a dostal sa k moci. Dnes je Jobbik na okraji politického diania a z diaľky pozoruje ako ho Fidesz preskočil a v praxi uskutočňuje jeho sny. Pri postupnom rozklade demokracie v Maďarsku si Fidesz vystačí celkom sám. Samozrejme, že aj Fidesz vie dokázať ako bojuje proti extrémizmu a proti fašizmu, veď napríklad vyzliekol z uniforiem radikálov z Jobbiku.

Na Slovensku bojuje proti fašizmu napríklad SMER. Vyzliekol z uniforiem radikálov z ĽSNS a chodí na oslavy SNP. Okrem toho vytvoril deravú hrádzu proti extrémizmu a vďaka tomu namočil aj svojich partnerov vo vládnej koalícií do pokryteckej kaluže, v ktorej sa ľahšie a skrytejšie klame a kradne v súlade so zákonom.

Na druhej strane SMER sem tam slovenskému extrémizmu a postfašizmu aj pomáha. Napríklad keď ukľudňoval voličov, že voľby župana v Banskej Bystrici proti Kotlebovi vyhrá aj vrece zemiakov, takže sa netreba ničoho báť. Vo finále vrece zemiakov prezlečené za kandidáta SMERu jednoznačne prehralo. Ďalšími príkladmi sú spoločné hlasovania s poslancami ĽSNS za pochybné návrhy zákonov, z ktorých niektoré sú účelové, pre verejnosť škodlivé, pre posilnenie moci SMERu prospešné. Zvláštnym príkladom sú hlasovania v prospech zmeny volieb ústavných sudcov, ktoré dláždili cestu náčelníkovi SMERu na funkciu predsedu Ústavného súdu. Tomu náčelníkovi, ktorého obvinil vyšetrovateľ NAKA z trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. Ak sa niekomu toto všetko zdá málo, tak SMER posunul dopredu na 11. miesto kandidátky do parlamentných volieb svojho vlastného odchovanca, ľavicového extrémistického trolla. Ako tomu rozumieť? Parafrázujúc predsedu vlády možno tak, aby boli extrémy vyvážené, čím sa dosiahne vhodný balans.

Chaotické správanie SMERu, jeho protirečivé konanie a jeho mätúce vystupovanie je navonok sofisticky vysvetľované a obhajované širokou pestrosťou voličskej základne a snahou zapáčiť sa všetkým a uspokojiť každého. Takýto prístup je buď naivný, hlúpy alebo premyslene zákerný a veľmi nebezpečný. Vo svojej podstate ohrozuje samotnú demokraciu, pretože pripravuje alibi pre akékoľvek skutky a rozhodnutia v budúcnosti. Prečo? Lebo protirečivý program a protirečivé správanie ospravedlňuje a dláždi chodníky pre akékoľvek skutky v budúcnosti. Aj extrémne skutky.

Študenti matematickej logiky vedia, že neprotirečivosť teórie je základnou požiadavkou na každú serióznu matematickú teóriu. Inými slovami, bezcennou je teória v ktorej je pravdivým nejaké tvrdenie a zároveň aj jeho protiklad. Z pravdivosti výrokov „A“ a „nieA“ sa dá dokázať pravdivosť akéhokoľvek iného výroku „B“. Teória v ktorej je takéto niečo možné je chaotická, protirečivá a je k ničomu.

Bohužiaľ v politike je situácia trochu iná. Protirečivé správania a tvrdenia politickej strany sú možné, sú tolerované a podporované. Dôsledkom je chaos v hlavách voličov politickej strany, narastajúci chaos v celej spoločnosti a neistota v prípade volebného úspechu takejto politickej strany, od ktorej je možné očakávať hocičo. Hocičo, čo sa rozhodne takáto politická strana uskutočniť a hocičo, čo jej bude vyhovovať. Presnejšie, hocičo, čo bude vyhovovať jej náčelníkovi. Stranícki nesvojprávni pochlebovači predsa všetko odsúhlasia a podporia. Sekta drží spolu. Ako nedávno pri podpore svojho náčelníka poslancami v parlamente.

Čo je ĽSNS, to vieme a vieme aj ako sa chová a čo môžeme od nej čakať. Myslím, že ĽSNS je dosť čitateľná a odkrytá. Vieme presne, čoho všetkého je schopný zahmlený, nejasný a protirečivý SMER? Vieme presne, ako sa bude rozhodovať a čo urobí zmiešaný spolok birmovaných, komunistov, extrémistov, socialistov, nevoľníkov oligarchov, sympatizantov Číny, sympatizantov Ruska, sem tam sociálnych aj asociálnych demokratov a kadečoho iného a ďalšieho? Vieme, či ich náčelník bude chcieť jadro Európy alebo škrupinu Ruska?

Prvý krát výrazne zažiaril Viktor Orbán vo svojej reči na hrobe Imré Nagya v roku 1989 a dodnes je veľkým patriotom a sympatizantom Maďarského povstania v roku 1956, ktoré bolo krvavo potlačené sovietskou armádou. Dnes kladie vence obetiam ruských vojakov z roku 1956 v Budapešti sám Vladimír Putin. Čo si o takomto protirečení môže myslieť obyčajný občan Maďarska? V chaose hodnôt je možné všetko. Dnes tento chaos v Maďarsku vyhovuje Orbánovi.

ĽSNS je tvrdá, jasná a pre demokraciu nepriateľská. SMER nie je tvrdý, je nejasný a voči demokracii ľahostajní až imúnny. V Biblii sa píše, že najhorší sú tí vlažní. Tak kto je pre Slovensko nebezpečnejší?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Bödör stratil pamäť, prokurátor to chce preveriť

Čo sa udialo na súde s vrahmi Kuciaka a Kušnírovej.


Už ste čítali?