Zaujíma ich keš, nie Marrákeš

Autor: Miroslav Pollák | 5.12.2018 o 22:15 | (upravené 6.12.2018 o 10:31) Karma článku: 2,75 | Prečítané:  950x

Voľne parafrázujem jedného z náčelníkov "vedúcej sily našej spoločnosti": kvôli Marrákešu nestojí za to odstúpiť, rozumel by som, keby kvôli kešu.

Ďalej už iba otázky a sem tam pokusy o odpovede.

                 

Prečo ľudia sledujú túto telenovelu/seriál s názvom  „Demisia ministra zahraničných vecí“?

Lebo sú vytrénovaní na telenovelách a seriáloch typu  „Milujem Slovensko“, „Panelák“, „Susedia“, „Jednoducho Mária“, „Esmeralda“, „Búrlivé víno“, „Oteckovia“, „Súdna sieň“, „Farma“, „Chart show“, „5 proti 5“, "Nikto nie je dokonalý" a stovky ďalších seriálov a telenoviel, pri ktorých nie je dôležitý obsah, ale iba priebežné chvenie bezmozgovej signálnej sústavy.

 

Komu ľudia v tomto seriáli/telenovele držia palce?

Nikomu. Je im to jedno, ale vidia troch hráčov: Kisku, Pellegriniho a Lajčáka. Takže vyhráva štvrtý Fico, lebo všetci sú pomiešaní a o to išlo, aby bolo všetko jedno.

 

O čo ide v tejto telenovele/seriáli?

O nič. Vedúca sila našej spoločnosti povedala, že dôveruje ministrovi, ale že nesúhlasí s jeho názormi. Prezident povedal, že súhlasí s názormi ministra, ale musí sa tak prejaviť aj "vedúca sila našej spoločnosti". Minister sa vyslovil, že so zabednencami nemôže. Národnovykopávci povedali, že krok vpred nevládzu, ale dva tri dozadu okamžite. Všetci a všetko  v mene ľudu a pre jeho dobro.

 

A čo na to ľud?

Pozerá, počúva a vytrénovane očakáva, resp. kašle na ďalší diel . Všetci priváloví stolovníci mu zhodne čítajú myšlienky a šetria na prieskume jeho názoru. Aby sa mohli podeliť o väčší kus pod heslom „nerušte ľud môj z hypnózy a voliča už vôbec nie“.

 

Čo s tým?

Nič. Už je aj tak rozhodnuté. Počuli sme, že Marrákeš a všetko je za nami.  Pred nami už iba keš a ešte trošku prezident, aby sa nepovedalo. A ešte je pred nami rozhodnutie o demisii ministra, prijatie bezpečnostnej stratégie Slovenska a také tie drobnosti.

 

A čo si o tom máme myslieť?

Načo myslieť? Pri seriáli/telenovele sa nemyslí. Stačí, keď vyvoláva priebežné chvenie. Tak ako obvykle pri televízoroch, ako aj na politickej scéne.

 

A teraz vážne! Na prejav tejto neschopnosti prezentovať vlastné názory v spoločenstve samostatných svojprávnych štátov, napríklad v Marrákeši, sme potrebovali vlastný štát? Na túto nezrelosť nám stačí ruská gubernia.

 

Posledná otázka: je naozaj také ťažké vidieť, kto nás ťahá do Ruska, kto preferuje svoje vlastné sebecké osobné záujmy a kto miluje Slovensko len pre zväčšenie vlastného kešu?

Posledná odpoveď: nie/áno*.

*nehodiace sa škrtnite

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prečo máme právo vedieť, či sa Fico cíti zle

Problémy predsedu Smeru môžu ovplyvniť kampaň.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Aspoň Kalavská má hrdosť

Ministerka si demisiou možno naštartovala politickú kariéru.


Už ste čítali?